Ak by ste po škrečkovi džungarskom, ktorý v prírode obýva stepi a tundry západnej Sibíri, pátrali v „zvieracích“ obchodoch, možno sa stretnete aj s ďalšími jeho názvami: škrečok ruský, sibírsky, hodvábny. Zvieratká možno chovať v páre. Na zimu menia srsť a prefarbujú sa do biela. Túto zmenu však možno pozorovať len vtedy, ak je v miestnosti s ubikáciou chladnejšie. Džungarákovi“ je podobný ďalší zo skupiny trpaslíkov - škrečok čínsky. Dorastá do 11 cm a najviac sa podobá na myš. V opatere starších, zodpovednejších detí, ktoré už majú skúsenosti s chovom škrečkov, by mohol celkom dobre prosperovať.
Pre svoju spoločenskú povahu je u znalcov obľúbený škrečok Campbellov. Vyhovuje mu život v skupine, pričom samček je vyslovene polygamný a rád sa obklopuje viacerými samičkami. Ku konfliktom v takejto skupine nedochádza ani po narodení mláďat. Samice sa o ne starajú spoločne a nie je výnimkou, že si navzájom pomáhajú aj pri dojčení.
Najmenší (dorastá len do 7 cm) a tiež najchúlostivejší je škrečok Roborovského. Ako obyvateľ stredoázijských púští neznáša vysokú vlhkosť vzduchu a prievan. Všetky trpasličie škrečky sú krehké, vrtké, neposedné stvorenia, ale práve tento v krehkosti, vrtkosti a neposednosti spomedzi nich vyniká najviac. Nemá rád, keď ho berú do rúk, hladkať sa nechá iba v bezpečnej blízkosti svojho úkrytu. Škrečok Roborovského je stvorený pre život v páre, ale nevadí mu ani rozvetvenejšie príbuzenstvo. Keďže zbožňuje pohyb, potrebuje priestrannú ubikáciu a koleso na behanie k tomu. Pri výbere tohto posilňovacieho zariadenia však treba uprednostniť plný bubon bez priečok, na ktorých by si škrečok mohol poraniť labky.
Komentáre
...
Super.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
KUPIM SKRECKA AJ KLIETKY VOLAJTE NA CISLO:0903212741 PISTE NA ADRESU :ROZKVET2031/62-43POVAžská BYSTRICA PISTE NA POKEC:SEMI00753 rýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýchlo